Po našej prvej návšteve v bistre Trojka nás kontaktoval jej spolumajiteľ, s ktorým sme sa dohodli na stretnutí, aby sme našim čitateľom vedeli podať viac informácií ako je len opis priestoru, či celkového dojmu z miestnych výtvorov.
Privítal nás charizmatický pán, ktorý nie je v gastre žiadnym nováčikom. Dovolím si povedať, že množstvo skúseností, ktoré nabral počas dlhoročného pôsobenia v zahraničí, ale aj na Slovensku mu pomohlo v budovaní tohto bistra.
To, čo zákazníci dostanú na tanier nie je žiadna hamburgerová žemľa z pvc obalu zo supermarketu, mäso z pultu o pár metrov vedľa a kečup z britského reťazca. Práve naopak. Poďme sa na to pozrieť postupne.
Do čoho celý výtvor uložíme sa tu začína tvoriť už od skorých ranných hodín - všetky žemle sú pečené priamo na mieste a to podľa vlastnej receptúry. Nestane sa vám tak ako inde, že ráno prvé burgre dostanete ešte zo "včerajších" žemlí. Mäso, ktoré je vždy šťavnaté je zo Slovenskej farmy v Kuchyni - bio farmy. Na 160 ha pôdy sa tu prechádzajú celoročne aj vaše budúce burgre, ktoré sú z horského plemena. Zemiaky špeciálne na hranolky sa na Slovensku nepestujú a tak sú dovážané zo zahraničia. Samozrejmosťou sú tu dva krát fritované hranolky, lebo tak sú najlepšie.
Čo nám ešte chýba? Aháá, zelenina, ktorá je tiež od miestnych dodávateľov a omáčky. Pri tých by som sa rád pozastavil - všetky sú vlastnými výtvormi bez rôznych dochucovadiel a hlavne "éčok".
Každý týždeň nájdete v ponuke, ktorá sa skladá z troch stálic jednu "limitku" a tak sa sem môžete vrátiť aj častejšie a dopriať si zmenu.
Po tomto rozhovore môžme teda zhodnotiť, že aj fast food môže byť zdravý a starostlivo pripravovaný.
PS: Dobrého vraj veľa nebýva a tak je to aj s miestom v Trojke. Zavolajte si radšej dopredu, alebo si vyberte čas mimo "jediacej špičky" Inak počítajte s tým, že si počkáte, alebo si môžete sadnúť aj do vedľajšej Fortuny. :)